Časté dotazy ohledně pobytů v době koronaviru

Vážení klienti, aktuální situace ohledně šíření koronaviru COVID -19 a rozhodnutí vlády se dotkla velké části vašich rezervací. Situace byla bohužel velmi nejistá, proto nebylo možné dosud přijímat nové objednávky. Aktuálně však bylo vládou doporučeno znovuotevření hotelů od 8. 6. 2020. Od tohoto termínu tedy potvrzujeme nové termíny pobytů a přesouváme pobyty, které do konce května již byly uzavřeny.  Níže tedy naleznete pro lepší orientaci nejdůležitější odpovědi na vaše dotazy.

1. Máme zakoupený lázeňský nebo wellness pobyt do ČR, co máme dělat? Aktuální situace je velmi nepřehledná a stále se měnící.

Doporučujeme váš lázeňský pobyt přesunout na bezpečné období. Tedy zhruba od poloviny června je možné realizovat pobyt v České republice. Od 20. 4. 2020 přijímáme opět nové rezervace pobytů. Česká republika a dovolená v tuzemsku bude bezpečná. Zahraniční dovolené budou pro letošní léto a podzim zřejmě výrazně omezeny, proto neváhejte se rezervujte pobyt včas. Kapacity se plní velmi rychle, poptávka po tuzemské lázeňské dovolené je velká. Všechny vaše rezervace budou zpracovány v nejbližším možném termínu, budete kontaktováni našimi rezervačními pracovníky.

2. Máme zakoupený zájezd do Slovenska a Maďarska, co máme dělat, když jsou uzavřené hranice?

Je reálné, že hranice mezi těmito státy a ČR mohou být otevřeny. Proto prozatím vaše pobyty nestornujte, pokud máte rezervovaný pobyt od července dále. Jakmile budete informováni o otevření hranic a bezpečném odcestování na pobyt, můžete na dovolenou vycestovat. Pobyty na Slovensku a v Maďarsku prozatím nepřesouváme na konkrétní termíny. Na zahraniční pobyty vystavujeme poukaz v nominální hodnotě vaší původní objednávky. Tento poukaz bude platný až do konce roku 2021, pokud byste nechtěli nebo nemohli pobyt realizovat v letošním roce, o Vámi uhrazenou částku nepřijdete a máte tak garantováno možnost pobyt čerpat i v pozdnějším období. Pokud budete trvat na přesunu termínu (například na podzim, zimu) rezervaci Vám samozřejmě bezplatně přesuneme na náhradní termín. Prozatím je třeba postupovat především solidárně a uvážlivě. Nemějte obavy, jsme zde pro Vás a pomůžeme Vám.

3. Jaký další průběh máme očekávat?

Nyní prosím vyčkejte, až Vás bude kontaktovat váš rezervační pracovník. Momentálně všechny klienty, kterých se týkají pobyty v blízkém časovém horizontu, průběžně informujeme emailem i telefonicky. Při příznivém průběhu šíření onemocnění můžete očekávat včasný náhradní termín za nečerpaný pobyt. Jak jsme výše avizovali, pobyty od poloviny června proběhnou, jinak nabízíme samozřejmě vyčerpání pobytů až do konce roku 2021. Postupujeme konstruktivně a klidně, nemějte tedy obavu, že bychom pro Vás neudělali v této nelehké situaci maximum. Momentálně jsou stornované všechny pobyty do Maďarska a Slovenska z důvodu uzavření hranic a také pobyty s nástupem do 31. 5. 2020 v České republice. Nyní je nejdůležitější, abyste zůstali trpěliví, situace v lázeňství velmi podléhá průběžnému vývoji.

4. Přijdu o pobyt nebo můžeme očekávat nějakou náhradu?

Aktuálně Vám můžeme garantovat, že vaše pobyty budou nahrazeny novými termíny. Vždy bude záležet na dané obsazenosti hotelů, je možné, že budeme ohledně náhradního termínu muset přistoupit na kompromisní řešení, ale věříme, že budete nakonec spokojeni. Situace je složitá pro všechny zúčastněné, ale úzce spolupracujeme se všemi hotely i lázeňskými resorty a již nyní víme, že od června 2020 budete moci vaši lázeňskou dovolenou určitě realizovat.

5. Když bude náš pobyt přesunut na náhradní termín, zůstane jeho cena stejná?

Prozatím pro Vás tyto informace ověřujeme a stejně tak, jako není znám vývoj v dalších ohledech, i cena pobytů v náhradních termínech může zůstat stejná, avšak může také podléhat ceně pobytu v dané sezoně. Zakoupené služby v pobytovém balíčku zůstanou zcela jistě beze změny. Výsledná cena pobytu v náhradním termínu je v kompetenci daného hotelu a podléhá finálnímu rozhodnutí obchodního oddělení. Snažíme se zajistit pro Vás co nejlepší podmínky a samozřejmě očekávejte v této věci naši co největší možnou součinnost.