Časté dotazy ohledně pobytů v době koronaviru

Vážení klienti, situace ohledně šíření koronaviru COVID -19 a rozhodnutí vlády se dotkla velké části vašich rezervací. Od měsíce května pobyty v rámci České republiky probíhají bez omezení, v návaznosti na rozhodnutí vlád okolních zemí i dalších zemí EU však nově dochází k dalším omezením při cestování směrem k občanům ČR. Níže tedy naleznete pro lepší orientaci nejdůležitější odpovědi na vaše dotazy.

1. Máme zakoupený lázeňský nebo wellness pobyt do ČR, co máme dělat?

V České republice nyní nedochází k dramatickým omezením lázeňských provozů, jako tomu bylo v jarních měsících. Ve všech lázeňských resortech však platí bezpečnostní opatření, která jsou Ministerstem zdravotnictví nastavována i pro další provozovny - například nošení roušek v uzavřených prostorách či restauracích/jídelnách. Dále se určitá omezení týkají kulturních akcí, na které jste při svých pobytech bývali zvyklí. Rezervace pobytu však platí a vyjma drobných, výše uvedených opatření (především v podobě zmiňovaných roušek), se vašeho pobytu žádná opatření nedotknou. V případě, že byste i přesto chtěli využít storno pobytu, to se řídí platnými storno podmínkami. Aktuálně je velká část hotelů ochotna přesunout vaše termíny na "bezpečnější" období, případně můžete využít naší nabídky dárkového poukazu, který je přenosný (v některých případech jej tedy můžete využít i pro jiný typ pobytu v rámci ČR) a jeho platnost je po celý rok 2021.

2. Máme zakoupený zájezd do Slovenska a Maďarska, co máme dělat, když je cestování omezené?

Z nařízení Vlády Slovenské republiky a Maďarska došlo k omezení pro cestování mezi Českou republikou a těmito zeměmi. Do Maďarska od 1. 9. 2020 a na Slovensko od 18. 9. 2020.

Osoby přijíždějící z České republiky se budou muset prokázat negativním testem na COVID-19, nebo a nastoupit domácí karanténu a během ní se nechat otestovat.  Pro návrat ze Slovenska či Maďarska žádná omezení neplatí.

Opětovné komplikace s vycestováním do zahraničí nás velmi mrzí, bohužel není v našich možnostech situaci ovlivnit. S mnoha klienty, kteří mají platnou rezervaci jsme již hovořili, někteří z vás si přejí na pobyt nastoupit a zajistí si testy. Někteří si přejí termín pobytu posunout, případně zaslat „dárkový poukaz“, díky kterému budou moci pobyt vyčerpat v „příznivějším“ období, a to kdykoliv až do konce roku 2021. Prozatím nevíme, jak dlouho budou omezení platit. Rádi bychom vás však ujistili, že společně nalezneme nejvhodnější řešení, s důvěrou se na nás tedy můžete obracet, pokud již máte sjednanou rezervaci. Vždy budeme řešit individuálně každou vaši objednávku.

3. Letos jsme se do lázní kvůli komplikacím ohledně epidemie šíření koranaviru nedostali. Je možné rezervovat pobyt na příští rok?

České lázně, mnohé hotely na Slovensku i termály v Maďarsku již přijímají rezervace na příští rok. Výhodné pobytové balíčky i ceníky pro rok 2021 se stále aktualizují a do konce října bude kompletní nabídka pro následující rok k dispozici na našich webových stránkách.  Šíření nového typu koronaviru Covid - 19 a omezení cestování určitě nebude trvat roky, proto neváhejte a rezervujte si pobyt pro příští sezonu. Pobyt není třeba hradit s velkým předstihem, složíte pouze drobnou zálohu a rezervaci budete mít fixně zajištěnou. 

Je velký předpoklad, že o tuzemské pobyty a pobyty v okolních zemích se zaměřením na relaxaci a zdraví bude i v příštím roce velký zájem. Určitě i vy po tomto nelehkém období přivítáte odpočinek, který nám lázeňské pobyty přináší.