Státní příspěvěk 4000 Kč

Aktuálně Otevřený dopis Kláře Dostálové, ministryni pro místní rozvoj,
ve věci státní podpory Covid - Lázně

 

Zobrazit otevřený dopis

Vážení klienti,

oslovujeme Vás v návaznosti na aktuální vládou schválený příspěvek ve výši 4.000 Kč na lázeňský pobyt v délce minimálně 6 nocí/5 procedur u registrovaných lázeňských hotelů.

Příspěvek spadá pod agendu Ministerstva pro místní rozvoj a agenturu CzechTourism. Program byl oficiálně spuštěn 1. 7. 2020, Splňuje – li vaše objednávka nutné náležitosti (tedy je minimálně na 6 nocí s procedurami u registrovaného hotelu se statusem nestátního zdravotního zařízení), dle vyjádření MMR byste na něj měli mít nárok. Toto potvrdila i ministryně Klára Dostálová na tiskové konferenci z 1. 7. 2020.

Avšak reálně situace vypadá zcela jinak. Je možné jej uplatnit u rezervací, které proběhnou od 1. 7. – 31. 12. 2020, ovšem stále se neví, zda je reálné proplatit příspěvek, především kvůli nejasnému počtu uznatelných voucherů. Každé lázně mají bez rozdílu kapacity nastaveny kvóty.  Dále se některé lázně z programu již odhlašují, a to především kvůli naplněným kvótám, a následně proto, že procesní a administrativní úkony spojené s čerpáním tohoto příspěvku jsou tak obrovské, že se lázním nevyplatí jej přijímat.

Doporučujeme tedy vygenerovat voucher na portálu kudyznudy.cz dle uvedeného postupu, ale uplatnění této slevy nemůžeme a neumíme garantovat. Jakmile budeme vědět, že je možné voucher akceptovat, budeme Vás informovat.

Naše rezervační i obchodní oddělení je zcela přetíženo všemi dotazy i množstvím poptávek. Ministerstvo pro místní rozvoj celý program v počátku absolutně nezvládlo procesovat, což nás velmi mrzí. Vždy jsme si zakládali na férovosti a servis, který se snažíme našim klientům poskytovat, byl vždy v co nejvyšší možné kvalitě. Zároveň neuchopilo žádným způsobem možnost čerpání voucherů pro klienty CK/CA. Sice tuto variantu potvrzují, reálně však nelze z důvodu administrativní a účetní zátěže příspěvek čerpat. V některých případech ano, avšak většinově nelze přes CK vouchery akceptovat. Lázně odmítají v této věci spolupracovat, což jim příslušná metodika MMR umožňuje.

Jsme opravdu velmi nešťastní z toho, co se odehrává i z faktu, že možná mnohým z vás nebudeme moci příspěvek poskytnout. Toto však není naše definitivní stanovisko, každý den velmi intenzivně jednáme s příslušnými institucemi a doufáme a věříme, že v příštím týdnu bude situace přehlednější a podáme Vám již objektivní informace.

Děkujeme za vaši velkou trpělivost i pochopení. Děláme pro vás všechny maximum možného.

S úctou

Libor Stočes
jednatel společnosti

Pro bližší informace k uplatnění slevových poukazů neváhejte kontaktovat infolinku Ministerstva pro místní rozvoj ČR:

+420 224 861 282

nebo

+420 224 861 138 od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin

nebo emailem

info@mmr.cz