Státní příspěvěk 4000 Kč

Otevřený dopis Kláře Dostálové, ministryni pro místní rozvoj,
ve věci státní podpory Covid - Lázně

 

Zobrazit otevřený dopis

Milí přátelé lázeňského putování,

dovolujeme si informovat Vás ve věci dalšího vývoje státní podpory Covid – Lázně v České republice. Jak jste si určitě povšimli, k vyčerpání možnosti uplatnit voucher došlo prakticky ve všech lázeňských zařízeních během několik málo dnů, ihned na začátku července 2020. Ministerstvo pro místní rozvoj a ministryně Klára Dostálová sice avizovali využití až 250.000 voucherů, reálně se jich však podařilo k dnešnímu dni rezervovat pouze menší část a větší množství již lázně přijmout nemohou – nedostali by od státu příspěvek uhrazen.

Vše plynulo z dotační kvóty, kterou každá společnost dostala. MMR ČR dále avizovalo, že do projektu budou uvolněny další finanční prostředky.  Dne 11. 8. 2020  tedy Ministerstv pro místní rozvoj obdrželo notifikaci Evropské komise k dotačnímu titulu COVID – Lázně a od 24. 8. 2020 do 30. 9. 2020 přijímá ministerstvo žádosti o dotaci Covid - Lázně. Jednotlivá lázeňská zařízení, která se do projektu připojila, následně zjistí množství voucherů, které může od klientů akceptovat. Jedná se o různé množství voucherů pro každé lázeňské zařízení. Není tedy možné garantovat, že voucher lze uplatnit ve všech lázních. Mnohé se do projektu již nepřipojily, případně odmítají přijmout státní vouchery u klientů cestovních kanceláří i agentur, ačkoliv to dotační program umožňuje.  Proto stále platí, že pokud chcete voucher v hodnotě 4. 000 Kč uplatnit, uvádějte tuto informaci u rezervace a naši rezervační pracovníci Vám vždy sdělí, zda to ve vašem případě lze nebo nelze. Mnohé lázně upravily i podmínky přijímání voucherů - tedy někde lze uplatnit, ale pouze na vybrané termíny a s jasně danými pobytovými balíčky.

Velmi nás mrzí, že u mnoha a mnoha klientů nedošlo k možnosti vyčerpání příspěvku, ačkoliv byla veřejnost informována zcela jinak. Jsme zde však stále pro Vás a vždy Vám s vaší rezervací pomůžeme - ať již se státním voucherem nebo bez něj. 

S úctou

Libor Stočes
jednatel společnosti

Dne 23. 9. 2020

Pro bližší informace k uplatnění slevových poukazů neváhejte kontaktovat infolinku Ministerstva pro místní rozvoj ČR:

+420 224 861 282

nebo

+420 224 861 138 od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin

nebo emailem

info@mmr.cz

A jak jste využili státní vouchery vy?