Jezero Bled

Informace o resortu jezero Bled

Návštěva Bledu zaručeně vyčistí Vaše myšlenky a probudí Vašeho ducha! Obklopeni ohromující krásou alpské scenérie a díky léčivé síle termální vody se budete cítit jako v pohádce. Jezero Bled leží na severozápadě Slovinska. Vzniklo na konci poslední doby ledové roztáním Bohinjského ledovce. Jezero nemá žádný významný přítok, zásobují jej především podzemní zřídla. Tektonický původ prozrazují termální prameny v jeho severovýchodní části. Díky těmto pramenům je voda v jezeře příjemně teplá - až 26 °C a jedná se tak o jedno z nejteplejších alpských jezer, v kterém je možné se koupat přes celé léto až do září.

Pokud zvolíte pobyt v některém z hotelů ležících přímo u jezera Bled, budete se probouzet do nového rána s úchvatnými výhledy na alpskou idylu s majestátními vrcholky hor. Vykoupete se v termálních bazénech, uvolníte při alpské masáži nebo si dopřejete originální Bledský cream cake - jeden z nejkrémovějších dezertů na světě. 

Během celého roku se zde konají nejrůznější kulturní či sportovní akce. Velice oblíbené jsou vodní a zimní sporty. Během zimy můžete shlédnout např. závody ve skocích na lyžích v Planici nebo biatlon v Pokljuce, v létě se můžete zúčastnit festivalu alpských květin v Bohinji, etno festivalu Okarina, na jaře čokoládového festivalu v Radovljici nebo středověkých dnů na hradě Bled a na podzim tradičního festivalu lidové hudby nebo si dopřát pohyb během Dnů pěší turistiky v Bohinji.

Lázeňské hotely Jezero Bled


Mapa hotelů - Jezero Bled