Nevíte si rady, co s bolestí zad a kloubů?

Bolest je součástí lidského života od počátku věků. Kloubní onemocnění a bolesti zad či páteře patří k nejčastějším z nich. Mimo degenerativní a zánětlivá onemocnění, které bolest způsobují, se často setkáváme i s bolestí způsobenou špatnými návyky, nesprávným držením těla a podceněním prevence. Příčin může být nespočet, ale ať vás trápí ta nebo ta, jedno univerzální řešení, které zabírá takřka na všechny obtíže s pohybovým aparátem, pro vás máme.

Přestaňte trpět, máme pro vás řešení, které opravdu funguje!

Nevíte si rady, co s bolestí zad a kloubů?

Bolest je součástí lidského života od počátku věků. Kloubní onemocnění a bolesti zad či páteře patří k nejčastějším z nich. Mimo degenerativní a zánětlivá onemocnění, které bolest způsobují, se často setkáváme i s bolestí způsobenou špatnými návyky, nesprávným držením těla a podceněním prevence. Příčin může být nespočet, ale ať vás trápí ta nebo ta, jedno univerzální řešení, které zabírá takřka na všechny obtíže s pohybovým aparátem, pro vás máme.

V dnešní době, i když jsou možnosti léčby na skutečně vysoké úrovni, bývá obvyklé, že lidé s bolestmi zad a kloubů řeší svoje obtíže medikamenty. Léky od bolesti však nejsou určeny k soustavnému užívání, mohou zásadně poškodit lidský organismus.  Úlevu od bolesti sice přinesou, ale samotnou podstatu problému nevyřeší. Rozhodně se nedoporučuje užívání těchto léků dlouhodobě. Pokud cítíte chronické bolesti, je určitě vhodné navštívit lékaře. Ne všechny typy bolestí pohybového aparátu souvisí jen s věkem nebo nezdravým životním stylem. Při lékařském vyšetření mohou být odhalena nejčastěji tato onemocnění:

  • Artróza (Osteoartróza)
  • Revmatická artritida
  • Bechtěrevova nemoc
  • Bolestivé syndromy šlach, kosterních svalů nebo kloubů

Pokud je k vám lékař neúprosný a některou z těchto diagnóz sdělí i vám, nepropadejte panice. Většinu onemocnění kloubů sice ani moderní medicína neumí zcela vyléčit, avšak bolest je možné zmírnit a vývoj nemoci zpomalit. V případě, že na vině je právě špatná životospráva, nadváha nebo nerovnoměrné zatěžování páteře a kloubů, lékař vám jistě doporučí vhodná opatření, díky kterým se vám po čase opět uleví. Mnozí z vás mohou slyšet jako jedno z prvních doporučení pro zmírnění bolestí a zlepšení vašeho zdravotního stavu návštěvu lázní.

Dnes jsou možnosti, jak pomocí přírodních léčebných zdrojů ulevit svým obtížím nebo jim optimálně rovnou předcházet, obrovské. Nikdo z nás již nemusí čekat, zda má nebo nemá na lázeňský pobyt „nárok“. Všechna lázeňská zařízení dnes nabízí tzv. samoplátecké pobyty, díky kterým můžete léčivou sílu tradičního lázeňství vyzkoušet i bez předepsaného lékařského doporučení. Lázeňské pobyty jsou tak dostupné všem věkovým kategoriím, lidem se zdravotními komplikacemi, ale i těm, kteří do svého zdraví chtějí investovat a krátkodobějším relaxačním pobytem zregenerovat svoje tělo i mysl. Právě tento typ pobytových balíčků, někdy nazývané také jako medical wellness pobyty, je velmi oblíbený.

Jejich ohromnou výhodou, oproti lázním přes pojišťovnu, je variabilita a možnost zvolit si přesně lázeňský resort a hotel, termín pobytu, zaměření léčby, typ stravování či volnočasové aktivity. Také doba, jakou chcete či můžete v lázních strávit, je na vás. Pokud jste vytížení, častokrát stačí odjet jen na víkendový pobyt a nechat se hýčkat pomocí relaxačních procedur. Trápí – li vás vleklejší zdravotní problém, doporučujeme vybrat si alespoň týdenní pobyt obsahující procedury, které vychází z tradičních lázeňských postupů a využívají místní přírodní zdroj. Pro pohybový aparát je nejvhodnější léčba minerálními nebo termálními prameny a slatinnou koupelí či zábalem. Samozřejmostí je doplnění procedur o masáže, vhodnou pohybovou aktivitu a rehabilitaci, která bývá běžnou součástí lázeňské léčby. Také to, že změníte prostředí a budete jen odpočívat a užívat si volných chvil plnými doušky, ohromně pomůže celkové regeneraci organismu. To jsou také základy lázeňské péče – odpočinek a maximální využití přírodního bohatství, které léčí a uzdravuje.

Česká republika, ale pro nás také dostupné Slovensko či Maďarsko, jsou takřka posety lokalitami, které těmito přírodními léčebnými zdroji disponují.  V balneologii patří české lázně mezi světovou elitu a odborná péče pro klienty s obtížemi pohybového aparátu je na té nejvyšší úrovni. Navíc pro ty, kteří se v nabídce lázeňských pobytů přesně neorientují, jsou zde specializované lázeňské portály, na které je možné se obrátit a nechat si poradit s výběrem a vhodný lázeňský pobyt rovnou zakoupit. Výhodou této služby je minimální starost s vyřízením pobytu a ochota pomoci, pokud se v nabídce a typech pobytů neorientujete. Mezi takové patří i lázeňský portál www.laznetravel.cz, kde jsou navíc veškeré služby pro klienty poskytovány bezplatně.

Zní vaše diagnóza „onemocnění pohybového ústrojí“ ? Jste přepracovaní a stres vám postupem času odrovnává krční páteř a bolesti jsou již nesnesitelné? Jak vidíte, možnosti úlevy jsou skutečně reálné. Tak není důvod váhat – podívejte se na nabídku lázeňských pobytů a ulevte si od bolesti konečně i vy.

Zdroj: Senivia

Zpět na seznam článků