Přírodní park Logarska dolina

Přírodní park Logarska dolina


Zobrazit nabídku pobytů

Informace o Přírodním parku Logarska dolina

Přírodní park Logarska dolina je nádherné údolí vytvořené ledovcem, které se prořezává Alpami. Okolní hory se tyčí do výšky přes 2 000 m (Krofička, Ojstrica, Planjava, Brana, Turska gora, Rinke, atd.)

Údolí je 7 km dlouhé s průměrnou šířkou 250 m. Park se skládá ze tří částí. Zatímco Log a Plest jsou nádherné louky, Kot je z většiny pokrytý lesy. Dokonalý kolorit pak tvoří vodopády, které zde můžete hojně obdivovat. Krása údalí spočívá v nedotčené panenské přírodě a přírodních zajímavostech. V roce 1987 bylo Logarské údolí vyhlášeno Přírodním parkem. Turisté mohou obdivovat 2013 km vedoucích z údolí až k horským hřebenům.

Turistické informační centrum (TIC) je umístěno ve střední části údolí Logar, vedle hotelu Plesnik. Jedná se o typickou stavbu bývalé sýpky, která je pro oblast charakteristická. Přímo u centra najdete panoramatickou mapu a několik odpočívadel. Je zde i štěrkové parkoviště a čerstvá horská voda k osvěžení. V TIC získáte prospekty, mapy, průvodce a knihy o údolí Logar a jeho okolí nebo vlněné výrobky. Půjčit si tu můžete i horské kolo nebo dobít elektronické přístroje. Vstup do parku je zpoplatněn pro vozidla, podrobné informace najdete na www.logarska-dolina.si

Mezi nejznámější atrakce Přírodního parku patří: vodopády Rinka, Palenk, Brložnica, jeskyně Brložnica, stezka skrz údolí Logar, pramen Črna, Logarské lípy, starobylý modřín Klemenči jama, povodí Okrešelj s krasovými jevy, Plesnikův jilm s výškou 25 m a mnoho dalších. Celý park je pak významný i pro svou faunu a flóru.

Typy pobytů:

  • wellness pobyt
  • relaxační pobyt
  • romantické pobyty
  • akční wellness pobyty
  • pobyty pro dva

Lázeňské hotely Přírodní park Logarska dolina


Mapa hotelů - Přírodní park Logarska dolina