Rimske Toplice

Informace o lázních Rimske Toplice

Tyto lázně jsou považovány jako jedny z nejkrásnějších ve Slovinsku. Hlavním léčebným zdrojem je zde termální voda. Její léčivé účinky znali již staří Římané, kteří v roce 39 př. n. l. právě na tomto místě vybudovali bazény s teplou a studenou vodou. Uplynula staletí a obliba zázračných vodních pramenů jen rostla. Členové různých královských rodin sem přicházeli v domnění, že objevili zázračný léčivý pramen. Lázně byly dlouhou dobu přístupné pouze příslušníkům vyšších vrstev a vyšším vojenským důstojníkům. Dnes jsou však dostupné každému, kdo chce vyzkoušet jeho léčivé účinky.

Rozbory ukazují, že akrotermální voda v Rimske Terme je jednou z nejbohatších ve Slovinsku na obsah chemických prvků blahodárně působících na lidský organismus. Pohodu lidí podněcuje i okolí termálních lázní, křišťálově čistý vzduch a pohádková krajina panenských lesů.

V rámci lázeňského resortu Rimske Terme jsou poskytovány vysoce kvalitní služby, které klientům zajišťují relaxaci a dokonalé načerpání nových sil, Ubytování je poskytováno v několika budovách (Sofijin Dvor, Rimski Dvor, Zdraviliški Dvor). Kvalitní lékařské služby jsou zajištěny díky zkušeným fyzioterapeutům a rehabilitačním odborníkům.

Lázně se specializují na léčbu chronických a akutních bolestí kloubů, poúrazových stavů, poruch nervového systému, nemocí dýchacích cest a onemocnění pohybového aparátu (zejména problémy se zády).

V resortu Rimske Terme klienti mohou využít, kromě jiných služeb, i vnitřní a venkovní panoramatický bazén s termální vodou a saunový svět Varinia. Kvalitní gastronomii zajišťují nejlepší domácí pokrmy ve spojení s mezinárodní kuchyní a celkový gurmánský požitek dotvářejí špičková vína.

Přijeďte do lázeňského resortu Rimske Terme - zbavte se únavy a stresu, naplňte svůj život pozitivní energií, uveďte do rovnováhy své tělo i mysl a žijte v harmonii.

Lázeňské hotely Rimske Toplice


Mapa hotelů - Rimske Toplice