Termální lázně Velký Meder

Termální lázně Velký Meder


Zobrazit nabídku pobytů

Informace o termálních lázních Veľký Meder

Město Veľký Meder je jedním z nejvýznamnějších turistických center jižního Slovenska v oblasti zvané Žitný ostrov, které má bohatou historii a je místem turismu a rekreace na vysoké úrovni. Nachází se v Trnavském kraji v Dunajskostredském okrese a leží 20 km od Dunajské Stredy a 35 km na severozápad od Komárna.

Njedůležitějším odvětvím je zde cestovní ruch, který se soustředí okolo termálního koupaliště s celoročním provozem. Samostné město nabízí několik nákupních center, řadu obchodů, restaurací a zábavních zařízení. Mezi nejvýznamější památky patří například Vlastivedný dom s velkou sbírkou exponátů z tradičního sedláckého života přelomu 19. a 20. století, dále Kostel římskokatlické církve z konce 18. století nebo symbol města - Dub krále Matěje Korvína.

Termální koupaliště Thermal Corvinus vítá své návštěvníky již od roku 1974 na území krásného lesoparku o rozlose 80 hektarů. V místních bazénech se využívá voda z vlastních termálních pramenů. Tato geotermální voda vyvěrá ze dvou vrtů a její teplota je 72 st. C. (1.studna) a 56 st. C (2.studna). Má blahodárné účinky na nemoci pohybového aparátu, má regenerační účinky na celý lidský organismus. v areálu se nachází celkem 13 bazénů od krytého plaveckého bazénu až po rodinný zážitkový bazén.

Lázeňské hotely Termální lázně Velký Meder


Mapa hotelů - Termální lázně Velký Meder