Terme 3000 - Moravske Toplice

Terme 3000 - Moravske Toplice


Zobrazit nabídku pobytů

Informace o lázních Terme 3000 - Moravske Toplice

Terme 3000 - Moravske Toplice se nachází v severovýchodní části Slovinska, v oblasti Prekmurje. Dříve nevýznamná vesnička se díky unikátnímu léčivému prameni stala vyhledávaným rekreačním střediskem, které je dnes největší ve Slovinsku.

Pravým pokladem lázní je léčivý pramen černé termální minerální vody. Léčivé účinky pramene jsou využívány především při rekonvalescenci po zranění nebo operacích pohybového aparátu. Výborně působí také při zmírnění obtíží revmatických onemocnění a některých kožních potížích. Částečně se využívá také při léčbě kloubů. V kombinaci s léčivým bahnem – zvaným peloid, ulevuje od bolesti kloubů, zlepšuje mobilitu a snižuje otoky. Účinky bahna jsou ještě více umocněny v kombinaci s fyzioterapií.  Černá minerální termální voda z Moravskych Toplic je unikátní nejen v Evropě, ale celosvětově.

Hlavním letoviskem jsou termální lázně Terme 3000 - Moravske Toplice, kde najdete 30 bazénů na ploše přes 5 000 m2. V aquaparku se spoustou nejrůznějších vnitřních i venkovních bazénů, si užijí zábavu malí i velcí. Pro děti jsou tu tobogány, včetně jednoho s volným pádem. Pro relax jsou zase připraveny horké bazény s nefiltrovanou černou minerální vodou.  Tato léčivá voda vyvěrá z hloubky 1175 až 1467 m, voda má teplotu 72 stupňů Celsia, je tmavá, kalná a lehce cítit ropou. Do běžných bazénů proudí voda vyčištěná a ochlazená.

Originální kosmetika Thermalium, kterou si v lázních můžete koupit má rovněž blahodárné účinky. Voda navíc podporuje tmavnutí pleti, proto se po vykoupání lépe opalujete.

Úspěšnost léčby je léty prověřená zejména v oblasti ortopedie, revmatologie a dermatologie.

Lázně se chlubí také nejlepšími thajskými masážemi  a anti-stresovým ošetřením.

Unikátní léčebné procedury, speciální masáže ovlivněné lokálními přísadami (např. masáž olejem z dýňových semínek, nebo olejem z květů prekmurských luk). Další unikátní atrakcí je léčba přírodními drahými kameny – tzv. Septárium (relaxační prostor uprostřed 15 milionů let starých minerálů, které prý vyzařují léčivou energii a působí na psychickou pohodu. Zlepšují paměť, působí proti nespavosti, léčí svaly a klouby a posilují imunitní systém).

Indikační seznam

  • Nemoci pohybového ústrojí
  • Léčba kloubů (snížení otoků, zlepšení  mobility)
  • Revmatické obtíže
  • Kožní potíže

Lázeňské hotely Terme 3000 - Moravske Toplice


Mapa hotelů - Terme 3000 - Moravske Toplice