Terme Tuhelj

Informace o lázních Terme Tuhelj

Terme Tuhelj se nachází kousek od hranic se Slovinskem a pouhých 40 km od hlavního města Záhřeb. Lázně s termální vodou a léčivými prameny jsou obklopeny zelení a kopci. Patří mezi nejoblíbenější turistická rekreační centra v Chorvatsku. Dopřát si zde můžete termální koupele s léčivými termálními bahenními zábaly. Najdete tu největší saunové centrum v Chorvatsku a největší vodní svět zábavy (Vodní planeta) u Záhřebu. Po celý rok je v provozu 8 venkovních a krytých bazénu s termální vodou a různé vodní atrakce. Blízkost hlavního města a pestrý zábavný program, zejména v létě, láká mnoho návštěvníků. Pro děti jsou přichystány pestré animační programy - Tuhiland nabízí otevřené i uzavřené tobogány, překlápěcí kbelík s vodou, vodní děla, aquazorbing a další atrakce. Každou středu je možné využít nočního koupání od 20:00 - 2:00 hod.

V roce 2009 získaly lázně ocenění za nejkrásnější bazén a veřejnou pláž od ministerstva cestovního ruchu a chorvatské národní turistické organizace.

Pacienti a hosté je využívají především k léčbě dýchacích, urologických a gynekologických problémů. Voda je léčivá díky vysokému obsahu síry a minerálních látek. Pramen s teplotou 32-33°C je využíván k léčbě revmatických potíží, při bolestech kloubů a k léčbě poúrazových stavů. Dobře působí také na kožní obtíže. V lázních najdete tuto léčivou vodu ve všech venkovních a krytých bazénech.

Další důležitou složkou a léčivým zdrojem je bahno (jedno ze čtyř nejlepších v Evropě). Aplikuje se formou zábalů, masáží nebo jako bahenní parní sauna. Bahno se vytváří při teplotě 33 °C. Peloid má jemnou zrnitou strukturu složenou z oxydů křemíku, hořčíku, draslíku a sodíku a organických látek. 

Indikační seznam

  • artridita
  • respirační poruchy
  • gynekologické obtíže
  • neuralgie

Lázeňské hotely Terme Tuhelj


Mapa hotelů - Terme Tuhelj