Toplice Sveti Martin

Toplice Sveti Martin


Zobrazit nabídku pobytů

Informace o resortu Toplice Sveti Martin

Toplice Sveti Martin se nachází v nejsevernější župě v Chorvatsku, oblasti Medimurje (česky Mezimuří), která je přírodně ohraničena řekami Murou a Dravou. Ty Chorvatsko oddělují od sousedního Maďarska a Slovinska, Međimurje žije ve 3 městech - Čakovci, správním, kulturním a administrativním centru, v Prelogu a Murskom Središću a mnohých menších krásných místech. 

Této oblasti se říká Zahrada Chorvatska, zeleň jeho kopců a nížin přerušuje modř menších jezer a dvou velikých umělých jezer - HE Čakovec a Dubrava. Mezi nejnavštěvovanější lázně s termální vodou patří Toplice Sveti Martin na Muri. Navštivit můžete také staré město Zrinských, Međimurskou vinnou cestu a další překrásná výletní místa. Toto je ideální kraj pro cyklistiku, lov, rybolov a různé sportovní aktivity (kartingové centrum, speedway stadiony, sportovní letiště, rafting na Muře).

Hlavním léčivým zdrojem v resortu Toplice Sveti Martin je termální minerální voda, náhodně nalezená v roce 1911. Voda se čerpá z hloubky 800 m. Teplota vody na prameni je 38 °C. Voda je stará více než 43 000 let a má bohaté léčivé vlastnosti. Tato léčivá hypertermální voda je sycená oxidem uhličitým, středně mineralizovaná, s vysokým obsahem oxidu uhličitého, síry, jódu, fluoru, stroncia a lithia. Je vhodná k léčbě kloubních potíží, revmatismu a ischiasu. Má léčivé účinky na kožní onemocnění, infekce a zánětlivé kožní procesy. Příznivě působí při onemocnění centrálního nervového systému. příznivé účinky při ortopedických a artritických potížích, stimuluje lymfatický systém, pomáhá při gynekologických, metabolických a psychosomatických onemocněních.

Lázeňské hotely Toplice Sveti Martin


Mapa hotelů - Toplice Sveti Martin