Maďarsko se otevírá - aktuální informace o cestování.

Maďarsko se otevírá - aktuální informace o cestování.

27.7.2021

Aktualizace 27.7.2021

Osoby, které cestují pozemní cestou (i občané ČR) ze Slovenska, Rakouska, Chorvatska, Slovinska, Srbska nebo Rumunska, mohou vstoupit na území Maďarska bez omezení, tj. bez povinnosti doložit bezinfekčnost (certifikát o provedeném očkování nebo prodělané nemoci).  

Letecká doprava:

Na základě dvoustranné dohody mezi Maďarskem a Českou republikou počínaje dnem 15. května 2021 může volně vstoupit na území Maďarska, pokud se prokáže Certifikátem o provedeném očkování nebo potvrzením o provedeném očkování. Od 1.7. 2021 se lze také prokázat COVID EU certifikátem o provedeném očkování, prodělané nemoci nebo o negativním PCR testu ne starší 72 hodin (v digitální nebo tištěné verzi).

Vstup do Maďarska je možný ihned po první dávce. Návrat do ČR je možný bez jakýchkoliv omezení.


Všichni jsou povinni, s výjimkou nezletilých osob mladších šesti let, nosit roušky pouze v sociálních a zdravotních zařízeních. 

Vstup do hotelů, restaurací a lázní je bez omezení. 

Nadále platí omezení pro sportovní události, noční kluby a festivaly, kam je možný vstup pouze pro osoby s potvrzením o bezinfekčnosti (s certifikátem o provedeném očkování, prodělané nemoci nebo o negativním PCR testu ne starším 72 hodin).