Slovensko se otevírá - aktuální informace o cestování.

Slovensko se otevírá - aktuální informace o cestování.

8.6.2021

Vážení klienti,

z rozhodnutí vlády Slovenské republiky platí od 19.7. 2021 následující podmínky pro vstup na Slovensko:

Pro všechny osoby starší 12 let platí povinnost registrace prostřednictvím formuláře e-hranice (https://korona.gov.sk/ehranica). Dále osoby, které mají:

Ukončené očkování

  • osoby s ukončeným očkováním tzn. 14 dní od podání druhé dávky při dvoudávkovém schématu respektive 21 dní po podání první dávky pří jednodávkovém schématu mají vyjímku z povinné karantény a mohou tedy vstoupit na Slovensko  bez omezení

Započaté očkování

  • v případě, že osoba vstupující na území Slovenska obdržela vakcínu do 9.7.2021, je po příjezdu na Slovensko nutno nastoupit karanténu, kterou je ale možno ukončit negativním výsledkem PCR testem podstoupeným kdykoli - třeba ihned po příjezdu na Slovensko (tato výjimka platí pouze v přechodném období do 2.8.2021 6 hodin ráno)   

Žádné očkování

  • osoby, které nejsou naočkované nebo nemají dokončené očkování musí po příjezdu na Slovensko nastoupit izolaci v domácím prostředí, která končí při bezpříznakovém průběhu 14. dnem nebo negativním výsledkem PCR testu podstoupeného nejdříve 5. den izolace.

Děti mladší 18 let se řídí stejným režimem jako dospělé osoby, s nimiž tyto děti cestují. Tzn. pokud dospělá osoba nemusí nastoupit karanténu nemusí ji nastopit ani toto dítě (Tyto podmínky platí do 8.8. 2021. Od 9.8. 2021 platí tyto podmínky pouze pro děti mladší 12 let. Pro děti 12 - 18 let bude platit stejný režim jako pro dospělé osoby.)

NÁVRAT DO ČR:

Od 22.6. 2021 je Slovensko zařazeno do zemí zelené kategorie. Cestující mohou z těchto zemí do ČR přijet bez jakýchkoliv omezení.


Omezení pohybu na Slovensku:

Na Slovensku platí tzv. COVID automat, který dělí slovenské okresy do čtyř stupňů v závislosti na epidemiologické situaci. Pro tyto čtyři stupně jsou stanovena různá omezení volného pohybu. Dle účelu jsou některé cesty možné bez testu (nákup potravin, testování apod.), jiné cesty jsou možné jen s testem ne starším 7, resp. 14 či 21 dnů (např. cesta do zaměstnání, na poštu apod.). 

Podrobná aktuální pravidla pro jednotlivé okresy lze nalézt v systému COVID automat na odkazu zde.

Bez testů se mohou pohybovat osoby, které v posledních 180 dnech překonaly onemocnění COVID-19 nebo osoby očkované.

Ve všech interiérech s výjimkou domácnosti je povinné nosit respirátor FFP2. V exteriérech je povinné nosit alespoň roušku, bez roušky je možné se pohybovat pouze tehdy, pokud vzdálenost od ostatních osob (z jiné domácnosti) je větší než 5m.